National Fastpitch Championship

 
GH-logo
 

WELCOME
Welcome to the homepage of the 2019/20 Golden Homes National Fastpitch Championship (NFC) to be held in Lower Hutt from the 13-16 February 2020.

DRAW
Here is the draw for the Golden Homes National Fastpitch Championship.

NFC Facebook Page

DAILY RESULTS
Day 4 has just completed, here is the days results

DAILY STATS
Day 4 stats will be made available by Thurs 20 Feb

NFC WOMEN'S TEAMS
 
AUCKLAND     COUNTIES MANUKAU/WAIKATO HUTT VALLEY
Gretchen  Aucoin*   Summer Calverley   Shivaun  Landeros*
Tyla Morrison   Jasmin  Kaiaruna   Rongomai Luke Royal
Loran Parker   Jazara Hopa   Cherie  Inwood
Kyla Bromhead   Tessa Abraham   Lara Andrews
Zoe Tolhopf   Charm Atkins-Haddon   Erin Blackmore
Mereanna Makea   Alyssa  Bailey   Yvonne  Burgess
Rebecca Bromhead   Nichola Brodrick   Danica Ferriso
Taylor  Chongnee   Maddy  Grimm*   Ashley  Johnston
Tenielle Auimatagi   Ngawai Hira   Caitlyn Lewin
Beth  Reid   Braxton Murray   Jordan Mumu
Krysta Hoani   Te Hira Newton   Maarie Pukatapu-Barnett
Tyneesha Houkamau   Lily Nielsen   Lace Tangianau
Katrina Nukunuku   Jaedyn Stephens   Otile Tavite
Samantha  Parks   Aroha  Noanoa   Kiri Winiata-Enoka
Ancelle  Van Molendorff   Kaiah Lee-O'Brien   Ashley  Scott
               
WELLINGTON   CANTERBURY   JUNIOR WHITE SOX
Miriama Potter   Paige Crawford*   Shyah  Hale
Nikita Hiroki   Amy  Begg   Aroha  Giddy-Munroe
Tui-Aroha Fransen   Lauren  Sutherand   Shyann Wairau
Emma Francis   Layla Bailey - McDowell   Megan Sneddon
Maddy Lovatt   Meg Glading   Hineawe Crawford
Paiton Koko-Lutau   Johanna Church   Kiara Taimai
Casey Downs   Alyssa Lory   Arene Landon-Lane
Beyonce Rehutai   Lucy McIntyre   Kimi  Tangianau
Hope Weber   Cassie  Siataga   Cheyenne Young
Danielle Tanoa   Te Marino  Roberts   Mikayla Cross
Wanaka Noanoa   Mikayla Werahiko   Maddison Gerbes
Te-Hau Landon-Lane   Carly Werahiko   Stella Jordenson
Olivia Huffman*   Nerissa McDowell   Erenoa Hetet-Hauwaho
Ruby Baxter   Elizabeth  Rice   Meeki Cooper-Nicola
Jardene Tipa   Pearl-Marli Waetford   Manaia Makiri


NFC MEN'S TEAMS
 
AUCKLAND   CANTERBURY   NORTH HARBOUR
Daniel Chapman   Ben  Watts   Eruera Drage
Thomas Enoka   Kevin  Papuni   Pita  Rona
Liam  Twigden   Jackson Watt   Floyd Nola
Zane  Van Lieshout   Gareth  Cook   Kurtis Tomkins
Kallan  Compain   Curtis Dove   Andrew Van Stipriaan
Ben Enoka   Josh Harbrow   Taylor Hick
Connor  Peden   Tyron Bartorillo   Marty Cannons
Campbell Enoka   Callum Muir   Ryoyu Une
Rhys  Evans   Bailey Hamilton   Andrew McMillan
Cole Evans    Josh Thomson   Hemi McCarthy
Ryschan  Thompson   Josh Dickson   Cory Collins
Bradley  Bennett   Josh Lubiejewski   Brock Attewell
Maddix Rice   Antony Stuart   Hohepa Monk
Alfons  Oveinikovas   Callum Bishop   Kaleb Rona
Nathan  Nukunuku   Nicholas Potskin   Jerome  Haretuku
               
WELLINGTON   SOUTHERN PRIDE   HUTT VALLEY
Josh  Pettett   Seth Gibson   Regan Manley
Sam  Marley    Brad  Worsley   Axton Daniels
Caleb  Keeshing   Josh  Merritt   Adam  Woon
Sam  Bishop   Gavin Peattie   Cory Timu
Jerome  Raemaki   Mitchell Finnie   E.J Albright
Zac Boyd   Kaemyn  Smith   Joel Evans
Dante Matakatea    Cole James   Joe Ferriso
Wayne  Laulu   Christian Farrow   Jared Gillard
Joel  Harris   Nick Lowe   Campbell Ngarimu
Mardi  McBride   Braeden Heslip   Bronson Marino
Jayden  Stratford   Dylan  Richardson   Blair Thompson
Reilly  Makea    Josh  Richardson   Xaviar Herrick
Andre  Hart    Matthew Watts   Damon Creasy
Joshua Jacobs   Hunter  Barlow   Huw Davies
John  Macaulay   Hunter  Simpson   Max Earley
               
JUNIOR BLACK SOX            
Levi Wilson            
Te Kirika Cooper-Nicola            
Brandon  Bristowe            
Jonathan Little            
Caleb Taylor            
Dallas Clifton            
Dylan Jackson            
Ciaran Bolger            
Jacob Davidson            
Ryan Early            
Elijah Mataira            
Harrison Wildbore            
Kahurangi Beamsley-Allan            
Traye Wildbore            
Oscar Clark            
Liam Jardine-Ngauamo